Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Юридичний супровід майнінгу криптовалют

Юридичний супровід майнінгу криптовалют

Майнінг походить від англійського слова "mining", що в перекладі означає "здобич". Відповідно, добувачів цифрових валют називають майнерами. По своїй суті майнінг є діяльність з підтримки розподіленої платформи і створення нових блоків в ланцюжку блоків (blockchain) з можливістю отримати винагороду у формі нових одиниць і комісійних зборів у різних криптовалютах. Обчислення майнингого обладнання потрібні для забезпечення захисту мережі від повторного використання одних і тих же одиниць (так званий double-spend), а винагорода стимулює людей витрачати свої обчислювальні потужності і підтримувати роботу мереж. Майнінг сьогодні - це не просто фундамент нової криптоэкономики, але і вигідний і високомаржінальний бізнес.

Однак далеко не всі воліють займатися майнингом легально. А деякі помилково вважають, що відсутність в національному законодавстві визначення кріптовалюти і майнінгу, не існує правових рамок для законного ведення подібного роду підприємницькою діяльністю. Інші вважають, що, беручи до уваги позицію ЦБ і фінмоніторингу, розглядає кріптовалюти як грошовий сурогат, обіг яких заборонено, майнінг представляє з себе незаконний вид діяльності. Однак, і перше і друге судження представляються помилковими. Надання послуг з надання обчислювальних потужностей і рішення математичних алгоритмів за допомогою власного обладнання з подальшим створенням нових блоків ніяк не заборонено чинним українським законом.

При цьому, відсутність належних своєчасних юридичних дій, майнинговый бізнес може мати серйозні правові ризики. Незважаючи на відсутність спеціальних регуляторних вимог щодо організації майнинговых шахт і роботу ферм, організаторам майнінгу може загрожувати кримінальна відповідальність за КК України - незаконна підприємницька діяльність, ухилення від сплати податків, та інші, а також адміністративна відповідальність (у разі якщо суми збитку/доходу у меншому розмірі ,ніж необхідно для КК) і втрата дорогого майнингового обладнання.


Майнінг криптовалют сьогодні буває декількох типів: proof-of-stake майнінг, proof-of-work майнінг, підсобний, промисловий майнінг, хмарний майнінг, соло майнінг і майнінг в пулах, майнінг з допомогою відеокарт і професійних майнінг з допомогою майнер типу Asic L3+. Майнят сьогодні як Bitcoin, так і Etherium, Dash, Litecoin і ще безліч інших альткоинов. В залежності від виду майнінгу існують різні організаційно-правові моделі його оформлення. Але яким би не був майнінг, спрямований він, очевидно, його організаторами на єдину мету - генерацію прибутку в криптовалютах з подальшою її реалізацією за фіатні кошти.

А значить майнеру необхідна чітка правова схема для того, щоб не мати проблеми з правоохоронними органами і легально отримувати дохід у вигляді диведендов від майнинговой діяльності.


Опис послуги:

реєстрація бізнесу;

постановка на баланс майнингового обладнання;

підготовка рекомендацій з бухгалтерського обліку криптовалют як нематеріальних активів;

розробка цивільно-правових договорів на реалізацію отриманих криптовалют;

консультування по порядку оподаткування майнінгу.

Точний обсяг необхідних дій по проекту визначається після вивчення документації та бізнес-схеми проекту, а також консультації з Замовником.


Національний банк України офіційно розглядає «віртуальну валюту/криптовалюту» як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальної вартістю. Звідси неможливість використання зазначеної одиниці фізичними та юридичними особами на території України як засобу платежу.

Крім того, зазначає Нацбанк, під час використання «віртуальної валюти/ кріптовалюти» Bitcoin з'являється серйозна загроза - фактор підвищеного ризику, пов'язаний з самим проведенням операції, - анонімність (а операція крім іншого може включати готівкові кошти), децентралізованого проведення.

НБУ звертає увагу і на те, що всі ризики за використання в розрахунках «віртуальної валюти/кріптовалюти» Bitcoin несе тільки учасник розрахунків за ним. У той же час із себе, як регулятора ринку фінансових послуг в країні, Нацбанк знімає відповідальність за можливі ризики і втрати, пов'язані з використанням такої системи платежів.


Також слід враховувати спільну заяву Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг

Ми, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, переконані, що складна правова природа криптовалюта не дозволяє визнати їх ні коштами, ні валютою і платіжними засобами іншої країни, ні валютною цінністю, ні електронними грошима, ні цінними паперами, ні грошовим сурогатом.
Разом з тим ми, фінансові регулятори Україна, продовжуємо опрацювання питання правового статусу криптовалют і законодавчого врегулювання операцій з ними, беручи до уваги позицію регуляторів інших країн і останні тенденції в розвитку таких технологій. Метою такого врегулювання є захист прав споживачів, протидія відмиванню коштів та інших протиправних дій, ідентифікація суб'єктів операцій (фінансовий моніторинг), механізм оподаткування отриманих доходів, декларування тощо.
У той же час попереджаємо, що будь-яка діяльність, пов'язана з операціями купівлі, продажу, обміну і конвертації в криптовалюта, несе велику кількість ризиків, фізичні та юридичні особи повинні усвідомлювати, перш ніж здійснювати операції з криптовалютами. Всі, хто планує вкладати власні кошти в кріптовалюти, повинні усвідомлювати, що здійснюють такі операції на власний ризик.