Вас або Ви затопили? Що робити? | AGTL
Вас або Ви затопили? Що робити? | AGTL

Вас або Ви затопили? Що робити? | AGTL

НАС ТОПЛЯТЬ!!! РЯТУЙТЕ, ДОПОМОЖІТЬ!

    Вас затопили... Вранці-вдень-ввечері виявляєш краплі води на стелі... Або ще що гірше.

    Одна справа коли квартира в оренді, і залили сусіди несильно, і відвалилася обоіна висохла і міцно тримається на скотчі. Але що робити, якщо в квартирі повномасштабна катастрофа із зіпсованою меблями та венеціанської обробкою, а мокрий перський килим і норкова шубка не підлягають відновленню?

    На випадок потопу чи залиття у кожного свої поради і рекомендації. Електрики радять – вимкнути всі електроживлення. Сантехніки – перекрити вентиль. Психологи - не панікувати. Будівельники - використовувати натяжні стелі, як превентивний метод... Ми ж радимо все фіксувати.

    Безперечно, всі питання по відшкодуванню шкоди (збитків), завданих залиттям, бажано врегулювати мирним шляхом. Але це, якщо сусіди у Вас - люди добрі та відповідальні. Якщо ж ні, всі зафіксовані матеріали будуть використані у судовому процесі на благо Вашим інтересам.


    Отже, порядок дій наступний:

    • Фіксуємо все для забезпечення наших інтересів доказами. Для цього знадобиться власноруч відзнятий відео - та фотоматеріал. Не зайвим буде і свідків-сусідів залучити. Їх усні або письмові відомості будуть взяті до уваги в подальшому. Також необхідно звернутися до представників ОСББ (у минулому ЖЕК) для складання акту про затоплення і запросити для цього імовірних винуватців-сусідів. В ньому вказати всі обставини події (дата затоплення, П. І. Б. сусідів і представників ОСББ, їх посади, перелік пошкоджених предметів, опис пошкоджень, площа, орієнтовна сума збитків, огляд можливих причин і джерел потопу). Акт зберігаємо у себе.
    • Можливе проведення спеціальної експертизи. Даний етап не обов'язковий, але також може посприяти захисту Ваших інтересів. Наприклад, при істотному розмірі збитків і небажанні сусідів співпрацювати, висновку незалежного експерта будуть вагомим доказом на Вашу користь, а в деяких випадках навіть необхідністю.
    • Після підготовки доказів необхідно звертатися в суд. Адже тільки там можливо когось в чомусь визнати винним і стягнути законно належне. На підставі судового рішення та згідно з його приписами і будуть відшкодовуватися заподіяні потопом втрати.
    • А коли ж робити ремонт? Якщо все зафіксовано і акти складені, можна запрошувати будівельників. Тільки пам'ятайте, що витрати, понесені на відновлення колишнього стану квартири, включаються в суму збитку, а значить і їх необхідно буде підтвердити додатково. Для цього згодяться підготовлені будівельниками кошторис, квитанції, акти виконаних робіт.


А що ж робити, якщо ВИ топите?!!

Тут, як і в попередній нашій замітці, знову звертаємося до совісті. Якщо вона дозволяє, то можна нічого не робити і намагатися всіляко ухилятися від відповідальності. Якщо ж вважаєте, що винні і хочете добровільно вирішити ситуацію, необхідно узгодити з потерпілими сусідами суму відшкодування. Разом з передачею грошей, візьміть натомість розписку, у якій сусід вкаже: хто отримує суму, в якому розмірі, за що і головне – «Претензій не маємо...» (на всяк випадок!).

Відзначимо, що дана стаття не є панацеєю і звичайно ж не підійде під будь-який життєвий сценарій. Варіанти рішень у кожному разі будуть залежати від деталей (раптом труба тече не в сусіда, а в під'їзді; а якщо це дах протік від дощів; а якщо заподіяні моральні страждання та багато-багато іншого). Але в будь-якому разі бажаємо не топити і не бути затопленим сусідом! Будьте уважні до деталей і завжди відстоювати свої законні права!

  • straightenЗалишилися питання?
  • Детальніше про послуги можна дізнатися тут: http://agtl.com.ua/uslugi.html
  • Контакти: +380 (50) 676-34-45, +380 (98) 028-08-51, +380 (93) 033-16-47, Пошта: info@agtl.com.ua agtl #agtl