Способи зворотнього зв'язку

Ви можете зв'язатися з нами через форму або ЗВ'ЯЗАТИСЯ ПРОСТО - внизу сторінки, клікнувши на іконку зручного для Вас способу. ⇓

compare_arrows0

Господарський спір

Refine Search

Господарські спори

Господарські спори - це спори між суб'єктами підприємницької діяльності – одна з найбільш поширених категорій спорів, підвідомча господарським судам.

Претензійно-позовна робота – невід'ємна складова роботи будь-якої активної компанії. Порушення умов договору, непостачання товару, прострочення оплати, неякісне виконання робіт або послуг – це лише деякі приклади, які виникають на практиці, що призводять до суперечок між контрагентами.

Першим кроком при врегулюванні будь-якого розбіжності, як правило, є претензійна робота, яка до недавнього часу в обов'язковому порядку повинна була передувати зверненню в суд. На даний момент, виходячи з конституційного права кожної особи на судовий захист, підприємницькі спори можуть передаватися відразу до суду, минаючи процедуру досудового врегулювання.

Спори за договорами, пов'язані з порушенням умов договору, невиконання сторонами договірних зобов'язань – основні причини, що призводять суб'єктів господарювання в суд. Оскільки господарський процес передбачає обізнаність його учасників з вимогами чинного законодавства, представництво в господарському процесі, як правило, здійснюється кваліфікованими юристами. Як показує практика, юрист по господарським питанням є важливою ланкою будь-якого господарюючого суб'єкта.

Господарські спори в основному забирають багато часу. Спрощує процедуру, при цьому збільшуючи шанси на отримання позитивного судового рішення, юридичний супровід господарських справ у суді, зокрема представництво в господарському процесі.

Юридичні послуги по господарських спорах | Юрист по господарським справам | Супровід спорів в господарських судах

Юридична компанія AGTL надає юридичні послуги з супроводу спорів в господарських судах. Однією з основних спеціалізацій нашої компанії є саме обслуговування бізнесу, поэтомуспоры між юридичними особами, що потребують надійної правової підтримки, є невід'ємною складовою супроводу Клієнтів.

Юрист по господарським справам, що супроводжує діяльність абонементного Клієнта, знає історію взаємин з тим або іншим контрагентом, зможе вибрати найкращий спосіб захисту інтересів Клієнта і надати представлення інтересів в господарському суді на вищому рівні.

При цьому, досить часто в нашу компанію звертаються Клієнти, в штаті яких немає юристів, або які бажають передати господарський спір для ведення сторонньої юридичної компанії. Комерційний спір у багатьох випадках вимагає нестандартних підходів і швидких рішень, а претензійно-позовна робота включає в себе наступні етапи: ознайомлення з усією документацією, пов'язаній з предметом спору, правову оцінку ситуації, вироблення правової позиції, складання претензій, вимог, позовних заяв, інших процесуальних документів, а також безпосередньо представлення інтересів в господарському суді.

Спори між юридичними особами | Оскарження рішень суду | Супровід господарських справ у суді

Незважаючи на все розмаїття господарських спорів, основні спори між юридичними особами є такими:

  • судові спори, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів;
  • судові спори з Антимонопольним комітетом України
  • судові суперечки, що випливають з корпоративних відносин між учасником та господарським товариством, а також між учасниками господарських товариств;
  • судові спори у сфері незаконного використання об'єктів інтелектуальної власності;
  • банкрутство юридичних осіб.

Спори за договором поставки | Спори за договором підряду | Спори за договором оренди

Незважаючи на тривалу співпрацю компаній і впевненість у контрагента, спори між організаціями поширене явище, що зустрічається на практиці. Ухилення сторони з тих чи інших причин від виконання укладеного договору призводить до виникнення спірних відносин між юридичними особами. У разі неможливості врегулювати спір в досудовому порядку, спір передається на розгляд суду.

В основному, спори між господарюючими суб'єктами виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів. Дуже часто в практиці зустрічаються спори за договором поставки. Довіряючи контрагенту, деякі компанії ще до укладення договору починають виконувати зобов'язання за нього. При цьому, поставка товару без договору загрожує низкою негативних наслідків, починаючи з податкових і закінчуючи не перерахуванням грошових коштів недобросовісним контрагентом.

Однак, навіть за наявності грамотно складеного та укладеного договору, сторони не застраховані від виникнення спірних відносин у майбутньому. Особливо останнім часом причиною багатьох суперечок є прострочення контрагента по оплаті поставленого товару. Стягнення простроченої заборгованості найбільш дієво в судовому порядку, будь-яке зволікання в даній ситуації може призвести до втрати можливості звернути стягнення на активи компанії, і в результаті, навіть вигравши справу, можна залишитися ні з чим». Стягнення заборгованості в господарському суді слід поєднувати із заходами забезпечення позову, зокрема, накладенням арешту на майно боржника.

Зворотного є ситуація, у якій постачальник, отримавши передоплату, відмовляється поставити оплачений товар. Направлена претензія про повернення грошових коштів не завжди приносить очікуваний результат і в подібних випадках ситуація перетікає в судову площину.

Наступною категорією поширених спорів є спори за договором підряду, причинами яких є невиконання або неякісне виконання робіт підрядниками, а також стягнення заборгованості перед підрядниками за виконані роботи. У випадку поетапної оплати і такий же здачі робіт складання позовної заяви, як правило, пов'язано зі складними розрахунками. Грамотно підготовлені позовні вимоги в такому випадку охоплюють стягнення заборгованості, штрафних санкцій, інфляційних втрат, а також відшкодування збитків у сфері господарювання.

Спори за договором будівельного підряду, як підвид вищевказаних договорів, є складною категорією спорів, які пов'язані з великими фінансовими витратами. Як правило, вартість договорів будівельного підряду значно перевищує мільйонний поріг, що впливає, в тому числі, і на розмір судового збору, що сплачується при зверненні до суду. Відшкодування збитків у сфері господарювання є актуальним у даній категорії справ, оскільки неякісно виконані будівельні роботи за договором несуть серйозну загрозу життю і здоров'ю людини.

Не менш поширеною категорією спорів є спори за договором оренди, причиною яких, в основному, є прострочення внесення орендних платежів. Крім стягнення заборгованості, як показує практика, для даної категорії спорів характерно визнання договору неукладеним в судовому порядку з причини відсутності в договорі всіх істотних умов, передбачених законодавством. Така ситуація вигідна, зокрема, орендодавцю, який бажає укласти договір на більш вигідних умовах з новим орендарем.

Як правило, порушення однією із сторін умов договору, призводить не тільки до судових спорів щодо його виконання, але і змушує сторони розірвати договір в судовому порядку. Позовну заяву з вимогою розірвати договір і передує йому претензію про розірвання договору – первинні заходи претензійно-позовної роботи юриста в даному випадку. Розірвання договору в судовому порядку – вимушений крок, на який йдуть компанії, які зіткнулися з ухиленням контрагентами від виконання договірних зобов'язань.

На відміну від визнання договору неукладеним визнання договору недійсним має місце в ситуаціях, в яких договір суперечить загальним вимогам законодавства, порушує публічний порядок, укладений без дотримання вимог до форми договору або особою, яка не має належних повноважень на її укладення. Таким чином, щоб убезпечити себе надалі від правових наслідків, таких як визнання договору недійсним, необхідно ще на етапі підписання надати договір юристам для проведення правового аналізу, перевірки повноважень особи, що представляє другу сторону і підтвердження можливості укладення даного договору.

Юридичний супровід господарської діяльності на всіх етапах, в тому числі супроводження господарських справ у суді, є необхідною складовою успішного ведення бізнесу.

Спори з Антимонопольним комітетом | Оскарження рішення Антимонопольного комітету в судовому порядку

Розвиток конкурентного законодавства призводить до того, що все частіше Клієнти нашої компанії виявляються втягнутими у суперечки з Антимонопольним комітетом України та його територіальними органами, до компетенції якого відноситься державний контроль за дотриманням законодавства щодо захисту економічної конкуренції, контроль за концентрацією, узгодженими діями суб'єктів господарювання, захист конкуренції під час здійснення державних закупівель та інше.

Найбільш часто судові спори з Антимонопольним комітетом виникають у сфері закупівель товарів за державні кошти. У ряді випадків органи АМКУ, намагаються побачити в діях учасників торгів узгоджені дії та порушення конкуренції, за які передбачені величезні штрафні санкції, накладення яких можливо в позасудовому порядку. Єдиним варіантом, що дозволяє уникнути відповідальності, є оскарження рішення Антимонопольного комітету в судовому порядку. Юридично грамотно складений позов або відзив на позовну заяву – цілком обґрунтовані і виправдані витрати, що дозволяють заощадити на сплаті часом мільйонних штрафів.

Банкрутство юридичних осіб | Банкрутство в суді | Процедура банкрутства

Якщо спробувати дуже спростити і стиснути термін, то банкрутство юридичних осіб можна позначити як ліквідацію в судовому порядку в разі неплатоспроможності суб'єкта господарювання.

Ще півстоліття тому банкрутство компанії було крахом для її засновників і кінцем їх підприємницької діяльності. На даний момент, незважаючи на неприємний аспект, пов'язаний з визнанням неплатоспроможності підприємства, банкрутство в суді є в деяких ситуаціях далеко не найгіршим варіантом погашення кредиторської заборгованості підприємства.

В загальних рисах процедура банкрутства складається з таких етапів:

  • підготовка заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, яке може бути подано як боржником, так і кредитором;
  • відкриття провадження у справі про банкрутство;
  • представлення інтересів Клієнта (боржника або кредитора) у суді;
  • призначення ухвалою суду арбітражного керуючого;
  • виявлення арбітражним керуючим дебіторської заборгованості, формування реєстру вимог кредиторів;
  • проведення інвентаризації майна банкрута, прийняття заходів по забезпеченню збереження майна банкрута;
  • оцінка та реалізація майна банкрута;
  • стягнення дебіторської заборгованості банкрута.

Отримані кошти спрямовуються на погашення заборгованості перед кредиторами у черговості, встановленої законодавством. Інші незадоволені вимоги кредиторів вважаються погашеними.

Банкрутство юридичних осіб завершується визначенням суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, що тягне за собою внесення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про ліквідацію юридичної особи.

Юридичні послуги з супроводу господарських спорів | Господарські спори Харків | Вартість (ціна) і терміни

У більшості випадків, строки вирішення господарських спорів становлять від одного до чотирьох місяців в залежності від складності і категорії спору, активності учасників процесу і ряду інших факторів. В окремих випадках цей строк може як збільшуватись, так і зменшуватись.

Звернення в суд може знадобитися компанії, якщо:

  • Контрагенти не виконують взяті на себе зобов'язання;
  • Виникла загроза недружнього поглинання;
  • Порушено процедуру банкрутства;
  • Існують конфлікти з акціонерами або працівниками;
  • З'явилися інші проблеми, що тягнуть за собою перевірку правоохоронними органами або судовий розгляд.
  • Розгляд спорів у арбітражному суді вимагає відмінного знання чинного законодавства та побудови грамотної лінії захисту інтересів компанії. Тривалі судові розгляди виснажують фінансові ресурси компанії, а винесене в чужу користь цивільного рішення арбітражного суду може спричинити за собою негативні наслідки для підприємства.

Юридична фірма AGTL пропонує допомога в господарських спорах в наступних випадках:

  • господарські та корпоративні спори;
  • спори між позичальником і кредитором (вексельні спори);
  • спори, пов'язані з порушеннями антимонопольного законодавства;
  • спори, пов'язані з діяльністю державних і муніципальних органів, у тому числі:
  • спори, пов'язані з виконанням державного та муніципального замовлення (постачання товарів, виконання робіт, надання послуг);
  • оскарження актів державних та муніципальних органів;
  • оскарження рішень податкового органу про стягнення податків, про притягнення до податкової відповідальності;
  • спори, що виникають з інвестиційних контрактів і договорів будівельного підряду;
  • спори, пов'язані з питаннями інтелектуальної власності;
  • спори, пов'язані із стягненням/витребуванням:
  • збитків;
  • упущеної вигоди;
  • безпідставного збагачення;
  • майна з чужого незаконного володіння.
  • угод недійсними та застосування наслідків недійсності угод;
  • права власності (в тому числі на самовільну споруду).
  • спори, пов'язані з застосуванням заходів відповідальності;
  • спори, пов'язані з усуненням перешкод у користуванні майном.