Юридична фірма AGTL допомагає клієнтам вирішувати свої особисті питання, які потребують професійної допомоги, включаючи сімейні питання, питання, пов'язані з нерухомістю і землею, ДТП інші майнові питання.
Кожен адвокат – це, без сумніву, юрист. Однак далеко не кожен юрист – адвокат.
Юристами називають себе навіть ті, хто взагалі не має юридичної освіти, але життєвий шлях пов'язав їх роботу з практичними аспектами юриспруденції, і вони з поперемінним успіхом «допомагають» людям писати якісь скарги та представляти інтереси в різних органах. Серед юристів багато грамотних, професійних і сумлінних нотаріусів, юрисконсультів підприємств або державних службовців, а також співробітників юридичних фірм та приватних підприємців, що надають юридичні послуги.
Адвокат (від лат. Advocates - покликаний від лат. Advoco - запрошую) - юрист, який надає професійну правову допомогу громадянам та юридичним особам шляхом реалізації права в їх інтересах.
Однією з найважливіших гарантій є адвокатська таємниця і повна конфіденційність, яка забороняє адвокату розголошувати будь-які дані про своїх клієнтів та їх справах, використати їх в особистих інтересах, а також забороняє іншим особам, у тому числі контролюючим і правоохоронним органам, витребувати та використовувати таку інформацію. Адвокат не може бути допитаний не поліцією, ні судом про наданої ним правової допомоги, не може бути притягнутий до кримінальної чи іншої юридичної відповідальності за здійснення ним професійної діяльності.
У відношення адвоката, його офісу або автотранспорту не можуть застосовувати обшук чи інші оперативні або слідчі дії інакше як за рішенням суду, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора України або прокурора обласного рівня, наприклад, прокурора міста Києва. Тоді як у простого юриста можуть вилучити будь-які документи, затримати або допитати його, в тому числі і щодо справ клієнта, на загальних підставах.
Саме ці та інші унікальні права і гарантії, які складають правовий статус адвоката, а не його «корочка», і є головна відмінність адвоката від юриста.
Одним з головних відмінностей є також монополія адвокатів на надання правової допомоги у всіх кримінальних справах, а також з 1 січня 2017 року – у Верховному Суді України та касаційних судах у всіх видах справ. З 1 січня 2018 року адвокати отримають монополію на представництво в апеляційних, а з 1 січня 2019 року – у всіх районних судах України.
Монополія адвокатів покликана звільнити суди від некваліфікованих, безпідставних, а іноді і відверто дурних позовів, що складаються деякими юристами, або взагалі не юристами, головними жертвами яких стають ті, хто звернувся до них за допомогою.
Що можна і що не можна повідомляти адвоката
Щоб вибрати максимально ефективну лінію захисту в суперечці, адвокат повинен отримати від вас максимум інформації. Все, що стосується справи, потрібно обов'язково йому розповісти. Навіть якщо ви вважаєте, що є малозначним або неважливим, якщо вам соромно. Якщо при першій зустрічі ви розгубилися і набрехали адвокату, зустріньтеся знову і розкажіть правду.
Не варто обманювати адвоката або приховувати від нього інформацію — це може відкритися в самий невідповідний момент і зіпсувати всю стратегію по справі. Відвертість з адвокатом — запорука успіху.
Ніколи не брешіть адвоката
В Кодексі професійної етики адвоката сказано, що адвокат зобов'язаний зберігати адвокатську таємницю. Тобто якщо ви скоїли злочин, а адвокат вас захистив, за кодексом він не має права повідомляти законом. Ця заборона діє безстроково, поки ви самі не дозвольте адвокату про все розповісти.
Коли звертатися до адвоката
До адвоката потрібно звертатися негайно. Прийшло поштою позовну заяву, подзвонив слідчий і запросив поговорити, прийшло дивне вимога податкової, вирішили судитися з сусідом — першим ділом телефонуйте адвокату.
Чим раніше ви звернетесь до адвоката, тим більше у нього буде часу на підготовку до справи. Можливо, знадобляться додаткові документи, які можна отримати лише за адвокатського запиту і то протягом місяця, або потрібно подати оголошення в газету і знайти свідків.
У будь незрозумілої ситуації телефонуйте адвоката
Щоб ознайомитися з матеріалами справи в суді, адвоката також потрібен час. Якщо у вас засідання завтра о дев'ятій ранку, а ви принесли фотографії трьох томів справи ввечері напередодні — це погано. Хіба що ви заздалегідь домовтеся з адвокатом про роботу в авральному режимі.
Юридичні документи з інтернету
Іноді в складних ситуаціях люди починають складати позовні заяви по шаблонах з інтернету. Це небезпечно.
В інтернеті не завжди пишуть професіонали, а випадки можуть бути схожі тільки на перший погляд. Це в справі про розірвання шлюбу вас рано чи пізно розведуть. А справами, де мова йде про нерухомості або гроші, ризикувати не варто. Краще витратити час на пошук грамотного адвоката, ніж робити все самому.
Давай допоможу тобі витратити гроші :)